KENT ÜNİVERSİTESİ İÇİN 5 NEDEN

KIZ ÖĞRENCİLERE ve ENGELLİ ÖĞRENCİLERE POZİTİF AYRIMCILIK

Öğrencilerin finansal ve yapısal hiçbir engelle zaman kaybetmemesi amacıyla kız öğrencilere ve engelli öğrencilere burs olanaklarının kullandırılmasında pozitif ayrımcılık uygulanmaktadır.

KENTİN TAM MERKEZİNDE

İstanbul Kent Üniversitesi, Taksim’de eski Alman Hastanesi yerine yapılmıştır. İstanbul’a hakim konumuyla öğrenci ve velilere huzur, güven ve kolaylık sunulmaktadır.

GÜÇLÜ HEDEFLER

Türkiye’nin dönüşüm yolculuğunda gelişime yön verebilmek, geleceğimizi güvence altına almak için günümüz sorunlarına kalıcı çözümler bulabilmek, sunulan dünya standartlarındaki eğitim olanaklarıyla yalnızca Türkiye’deki öğrenciler için değil, dünyanın farklı ülkelerindeki öğrenciler için de eğitimde öncelikli tercih olabilmek; üretmek, geliştirmek ve bunu Türkiye’nin yanında tüm dünya ile gururla paylaşabilmek amacıyla kurduğumuz İstanbul Kent Üniversitesi sayesinde, yarınların gerçek sahipleri olan gençlerimizle birlikte insanlığın da hayallerine dokunarak herkese hizmet verebilmeyi planlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda bilginin üretilmesi ve adil bir şekilde ülkemiz insan kaynağıyla paylaşılabilmesi için, her biri aslında geleceğin gelişim neferi olan öğrencilerimizi özgür ve eleştirel bir ortamda bilgi, teknoloji, güven ve huzurla yetiştirmeyi hedefliyoruz. 

SAYGIN AKADEMİK KADRO

Çağdaş ve prestijli akademik kadroya, öğrenci odaklı eğitim anlayışına ve ilgili idari personellere sahip üniversite; teknolojik altyapısı, donanımlı laboratuvar ve atölyelerine ek olarak sektörde başarılı işlere imza atmış çözüm ortakları ile öğrencilerine mezuniyet öncesi iş tecrübesi sunarak onları bugünden geleceğin dünyasına hazırlıyor.

BOĞAZ MANZARASI EŞLİĞİNDE DERS

İstanbul Kent Üniversitesi, boğaza bakan dersliklerle ferah ve iç açıcı bir ortamda, derslere yüksek motivasyon sağlamaktadır.  Modern tasarımlı derslikler, teknolojik altyapı ile öğrencilere her türlü konforu sunmaktadır.