KARİYER GELİŞİM VE MEZUNLAR OFİSİ

 

Üniversitemiz Rektörlük bünyesinde hizmet veren Kariyer Gelişim ve Mezunlar Ofisi (KAGEM), öğrenci ve mezunlarına gereksinim duydukları alanlarda, kariyer planlama ve geliştirme amaçlı danışmanlık hizmeti vermektedir.  Buna bağlı olarak kariyer gelişimlerine katkı sağlayacak mesleki ve kişisel gelişimlerine yönelik eğitim faaliyetleri düzenlemektedir.

HEDEFLERİMİZ

Öğrencilerimize ve mezunlarımıza profesyonel iş hayatına yönelik teknik bilgi, beceri ve okul sonrası kariyer planları hakkında bilgi vererek yönlendirme olanağı sunmaktadır.  

Amacımız; öğrencilerimizin ve mezunlarımızın ilgi alanları, yetenekleri ve istekleri dikkate alınarak iş yaşamına hazırlamak, yıl boyu düzenlenen kariyer etkinlikleri ve rehberlik/danışmanlık/koçluk/Mentorlük faaliyetleri sayesinde sektöre profesyonel bir bakış açısı kazandırmaktır. 

İLKELERİMİZ

  • Öğrencilerin farklı yeteneklere ve özelliklere sahip olduklarını göz önüne alarak, her bir öğrencinin entelektüel ve kişisel gelişimine katkı sağlamak,
  • Öğrencilerin özel, şahsi bilgilerine saygı göstermek, bu bilgileri gizli tutmak,
  • Tüm öğrencilere eşit davranmak,
  • Öğrencilerin katıldığı programlardaki çalışmalarını ve performanslarını adil, tarafsız ve dürüst olarak değerlendirmek; öğrenmelerine katkı sağlayacak geri bildirimler vermek,
  • Öğrencilere referans verirken adil ve nesnel davranmak.

 / kentkariyer

 / kentmezunlar

 / kent-kagem