MAVİ DİPLOMA

 Mavi Diploma (Diploma Eki) Nedir?

Mavi diploma, İstanbul Kent Üniversitesi’nden aldığınız eğitimin tüm dünyada geçerli olduğunu ve uluslararası standartlara uygun olduğunu gösteren bir belgedir. Mavi diploma seçkin üniversiteler tarafından verilmektedir.

Mavi Diploma (Diploma Eki) Ne İşe Yarar?

İstanbul Kent Üniversitesi’nden alacağınız mavi diploma sayesinde eğitiminizin geri kalanını diğer ülkelerde tamamlama hakkı kazanırsınız.

Ayrıca mavi diploma ile aldığınız eğitim uluslararası alanda yeterli görüldüğü için diğer ülkelerde normal diploma alan başka ülke vatandaşına göre daha kolay iş bulur ve o ülkelerde bulunan firmalar, kurumlar tarafından kabul görürsünüz.

Mavi Diploma (Diploma Eki) Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mavi diploma üniversitelerin başvuru gerekmeden verdikleri resmi bir mezuniyet belgesidir. Yani sizin başvuru yapmanıza gerek yoktur. Tek şart mavi diploma veren bir üniversiteden mezun olmaktır.

Mavi Diploma (Diploma Eki) Hangi Ülkelerde Geçerli?

Mavi diploma Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Ayrıca Avrupa Birliği standartlarında bir eğitim aldığınızı belirtmesi açısından Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Çin, Ukrayna ve Japonya gibi ülkelerde başvurunuza artı bir değer katacaktır.

Bu Diplomanın Genel Avantajları Nelerdir?

  • Yurt dışında eğitim görmenize yardımcı olur.
  • Akademik açıdan yurt dışına çıkmanıza yardımcı olur.
  • Avrupa Birliği üyesi tüm ülkelerde eğitiminize devam edebilirsiniz.
  • Eğitimi tamamladıktan sonra iş bulma konusunda prestij sağlar.
  • Uluslararası düzeyde eğitim almış olursunuz.
  • Eğitim aldığınız okulun Avrupa Birliği standartlarında olduğunu gösterir.